Rezumat Pro Sport Vârfu Câmpului – Epureni: Victorie cu 4-2 și calificare în sferturile Cupei României!

Pro Sport și-a respectat statutul de favorită în jocul cu ACS Epureni, din turul 4 al Cupei României.
A fost o victorie muncită, scor final 4-2, în fața unui adversar tare, chiar dacă Epureniul a evoluat aproape întreg meciul cu un om în minus! Bonus: succesul a venit și ca o revanșă, după remiza din campionat, singurele puncte pierdute de Echipa Super12 în turul sezonului!
Pentru echipa noastră au marcat în victoria cu Epureniul din Cupa României Tărnăuceanu Lucian, Orășanul ”Mara” Leonard și Cosmin Matei, care a reușit o dublă.
Grație acestui succes, echipa din Vârfu Câmpului s-a calificat în sferturile Cupei României la fotbal, faza pe județ. După partidele de duminică, s-au mai calificat în această fază a întrecerii FC Nord Păștiniș, ACS Inter Dorohoi, Viitorul Albești, Partizanul Tudora, AS 2000 Bucecea, AFC Sulița și ACS Unirea Curtești.

Rezumat Pro Sport – Epureni: Victorie cu 4-2 și calificare în sferturile Cupei României!