amical pro sport varfu campului - fc botosani u17

Amical cu FC Botoșani U17, duminică, la Stăuceni

În locul unei întâlniri programate cu Unirea Stăuceni, duminica 10 martie, Pro Sport Vârfu Câmpului se pregătește pentru un nou amical care își propune să mențină echipa în formă optimă, chiar înainte de startul returului din Liga a IV-a.

”Pas” în prima etapă

Pauza a fost dictată de retragerea echipei Unirea Stăuceni, adversara din prima etapă a returului. Profitând de oportunitate, echipa din Vârfu a reușit să stabilească un nou meci de pregătire. Trupa lui Dobincă va da piept cu formația Under 17 a clubului de primă ligă FC Botoșani, într-un duel programat la Stăuceni, pe 10 martie, începând cu ora 11:00.

Va fi al patrulea meci-test al Echipei Super 12 din această iarnă, după partidele cu AS Bucecea, scor 3-0, Juniorul Salcea, scor 3-2 pe terenul liderului ligii a IV-a din Județul Suceava și FC Botoșani U19, amical pierdut cu scorul de 4-6.

Succes în Cupa României

Între timp, în weekendul anterior, Pro Sport a jucat primul meci oficial al anului. Formația din Vârfu Câmpului a evoluat acasă, contra celor de la Partizanul Tudora, partidă contând pentru sferturile de finală ale Cupei României, faza județeană. Jocul a fost câștigat clar de Vârfu, scor 4-0, după 3-0 la pauză.

Programul complet al returului Ligii a IV-a: Vezi când se joacă meciurile cu Inter Dorohoi și Viitorul Albești

Tudora va fi și primul adversar al echipei noastre, în returul Ligii a IV-a. Meciul cu Partizanul se va juca pe 17 martie, la Tudora, și va conta pentru a 15-a rundă din Liga a IV-a.

Premergător re-startului Ligii a IV-a, Vârfu conduce detașat în clasament, cu 34 de puncte dintr-un maxim de 35 acumulate, la 8 lungimi distanță de Dorohoi și Albești, echipele ce împart locul 2 în clasament.